Make your own free website on Tripod.com
 15

 

Шевченко - знову в Києві

Віталій Шевченко, Бред Марш, Олександр Годенюк

     Наші читачі, мабуть, пам'ятають ту, майже детективну iсторію, коли хокеїст київського «Сокола» Олександр Годинюк таємно відправився до канадського клубу «Торонто Мейпл Лівз». А дістатися берегів Канади йому допоміг... колишній киянин, а нині громадянин цієї країни, 26-річний бізнесмен Віталій Шевченко. Чого гріха таїти, ми тоді випустили не одне критичне слово на його адресу. І от Шевченко — знову" в столиці України. він...— гість нашої редакції, і перше ж запитання до нього.

      — Що ж насправді сталося тоді з Годинюком?
     — Перш ніж повернутися до тих часів, поділюся такою інформацією: Сашко нещодавно почав виступати а основній команді. «Торонто Мейпл Лівз». А в матчі проти «Вінніпег Джетс» Годинюк закинув свою першу шайбу в НХЛ...
     Щодо тієї історії, то більшість журналістів, і ви тому числі, користувалися виключно однобокою інформацією, яка надавалася клубом . «Сокіл». Утім, мабуть, немає рації ворушити минуле. Скажу лише одне, про наміри Годинюка (ті, кому треба) в Києві знали добре. Конфлікт, наскільки мені відомо, виник на тлі взаємної неприязні. Далі моєму клієнтові залишатися е київському клубі було просто неможливо. До речі, «Сокіл» отримав хорошу компенсацію з Торонто за нього.
    — Віталію, як мені відомо, то й справою Христича довелося займатися саме вам?
    — Так. Все завершилося підписанням у Києві контракту — між представниками «Сокола» і президентом клубу «Вашингтон Кепітелз» Дженом Батоном. Довелося допомагати Христичеві, якому спершу запропонували п'ятирічний контракт. Був би Дмитро один, то неодмінно потрапив би до пастки. Доречі, так сталося з Федоровим та Могильним. На них дуже впли-нула сума — мільйон доларів. Але то марево. Я ж заявив керівникам «Вашингтона», що немає рації укладати угоду на такий тривалый срок. Христич перспективный гравець а п'ять років — то кабала для нього. Одне слово, добився, щоб термін змінили на два плюс один. Зі мною погодилися, але пан Батон сказав, що Дмитрові платитимуть на рік 110 тисяч. Відловів йому, що в такому разі нехай киянин пограє ще в «Соколі», поспішати йому нікуди. А покупці знайдуться. Коли ж вам приспічить, то розмова буде вже іншою. Зійшлися на 165 тисячах. Після двох сезонів контракт неодмінно підніметься. Гадаю, що наступного серпня ми вже говоритимемо про півлльйона, мільйон. Час покаже.
     А Христич поступово стає одним з найпомітніших у НХЛ він результативний, корисний. Нещодавно розмовляв з дружиною по телефону і дізнався від неї, що «Вашингтон» грав з «Ванкувером» і програвав 0:3. За дев'ять секунд до фінальної сирени Христич «розмочив» рахунок. Чим дуже «розстроїв воротаря суперників. У голкіперів в НХЛ Своя арифметика — «шат-аут», вони прагнуть залишити ворота недоторканними. За це мають великі премії. А от нещодавно «Вашингтон Кепітелз» буквально розгромив чемпіона «Піттсбург Пінгвінз». Дмитро закинув шайбу і зробив три результативні передачі. Чотири очна за гру — відмінний результаті Отже, кияни можуть пишатися своїм земляком.
    — Добре, Віталію, а які ваші функції в НХЛ?
    — Я — агент професіональних хокеїстів; людина незалежнана. Не треба тільки плутати все це зі скаутами, які займаються виключно селекцією, їздять по різних країнах і відшукують серед юнаків майбутніх зірок. Вони — люди клубу. Діяльність же агента зовсім з іншої опери, значно солідніша. Він займається контрактом певного хокеїста з конкретним клубом. Усі гравці НХЛ, починаючи з Гретцьки. Лемье, Айзермана і закінчуючи маловідомими, мають власних агентів. Хокеїст тільки грає. Рештою справ займається агент. Починав свою діяльність контактами з Крутовим.
    — До Києва приїхали, мабуть, не для зустрічі з містом дитинства і юності та родичамими?...
    — Коли побував тут у липні, то дізнався, що клуб залишив його головний тренер Анатолій Богданов, який переїхав на роботу до Фінляндії. Тому вирішив допомогти землякам-хокеї-стам, які опинилися у важкому становищі. за океанам маю власну фірму «Цар інтер-прайз». Тримаю її разом із ще одним колишнім киянином Ігорем Чередниченком. Основна моя діяльність — хокей. Ігор — маклер на біржі, продає акції. Усі наші гроші запускаємо в діло.
     Повторюю, моя Ідея — допомогти «Соколові» зміцнити крила. Сьогодні клуб без зрілих хокеїстів. П'ятьом гравцям по 17 років. Багато спілкувався з хлопцями. Вони переконані, що треба жити Інакше. Порозумілися, гадаю, і з нинішнім головним тренером Олександром Фадеевим.
     Щоправда, про свою готовність придбати клуб ще раніше заявив київський «Інтеркон» (міжнародне науково-виробниче об'єднання, концерн). Познайомився з його представником, нині президентом «Сокола» Євгеном Сігаловим. Відтепер ми — ділові партнери.
    — То візьмете під опіку і команду, і школу?..
    — Поки тільки колектив майстрів та ШВСМ, а дитяча школа трохи зачекає.
    — З чого збираєтесь починати?
    — За останній рік до європейських клубів кияни подали цілу групу досвідчених виконавців, Якщо тривало б так І надалі, то вже скоро команда просто розвалилася б. Будемо шукати гравців (чоловік п'ять). Проблем з коштами, зрозуміло, не виникне. Забезпечимо їх квартирами, машинами, хорошою платнею (поки в карбованцях). В перспективі — придбання власного літака. Незабаром купимо нову амуніцію фірми «Купер» або ЦЦМ.
    — Ви маєте на увазі хокеїстів з Росії...
    — Чому. Не тільки. Можливо, форму «Сокола» вдягнуть й Іноземці. Не виключено, що виникне східноєвропейська професіональна ліга. Створимо людям необхідні умови. Валюта є. Отже, якісні зміни нам під силу. Нашими справами займається київський юрист-міжна-родник. Підготовлені документи зареєструємо в МінюстІ України.
    — Відомо, що на Заході гроші на вітер ніхто не кидає...
    — Зрозумів. Не секрет, що багато хокеїстів, зокрема, киян, мріють стати справжніми майстрами І спробувати свої сили в НХЛ. Отож допомагатимемо їм здійснити плани. Іншими словами, займатимемося обміном гравців. Плануємо комерційні турне, змагання. Велику увагу приділятимемо рекламі. Переконаний, що незабаром з'являться й солідні спонсори, які бажатимуть пристати до нашої справи. А найбільше мрію, щоб «Сокіл» перемагав усіх у колишньому Союзі.
    — І останнє. Кілька слів про себе.
    — Як уже згадувалося, я на, родився в Києві. Тут мешкають мої батьки. Закінчив середню школу № 46, це на Відрадному; Потім був учнем СПТУ № 13 Тепер мешкаю в місті Ванкувері (Канада), маю офіс і в Сан-Франциско (США). Одружений Нещодавно в нас з дружиною народилася донька. Назвали її Олександрою. Оце, мабуть. І
    — Що ж, успіхів вам.
    — ДЯКУЮ.

Бесіду вів Віктор БРАНИЦЬКИЙ.
 На знімку: Віталій Шевченко (ліворуч)
гравці «Торонто Мейпл Лівз»— Бред Марш і
Олександр Годинюк
.

7 листопада 1991 року № 217
 

[Dmitri Khristich] [Home page] [E-mail]