Make your own free website on Tripod.com
 8

 

ПРО «БОБВАЙЗЕР» І «СОКІЛ»     

Кілька місяців тому ми публікували інтерв'ю з Віталієм Шевченком, колишнім киянином, а нині громадянином Канади, який вирішив подати руку допомоги хокейному клубу «Сокіл» (Київ). І от нова зустріч біля... Золотих воріт.
     — Справи. Он у цьому будинку (кивнув на будівлю, що на розі Прорізної та Володимирської) разом із партнерами збираємося відкрити невеличкий пивзавод і при ньому ресторацію.
     — І яким пивом частуватимете киян?
     — Тут готуватимуться напої за рецептами відомої американської фірми «Бобвайзер». За перший півлітровий кухоль відвідувач платитиме, а другий діставатиме безкоштовно.
     — Гаразд. Пиво — приємна річ. А як ваші хокейні справи?
     — Коли разом із моїм партнером і другом Ігорем Чередниченком (він мешкає в Сан-Франциско) побували торік в Києві, то підписали спільний документ про передачу повноважень колишнім керівництвом клубу — новому, представникам фірм «Інтекон» (Україна) та «Царінтерпрайз» (Канада і США). Усім колишнім «власникам» було повернуто засновницькі персональні внески.
     — I що ж з ними буде?
     — Двоє — Богданов і Стукан у клубі вже не працюють. Решта має контракти до кiнця нинiшнього сезону
     — Яка ж ситуація тепер?
     — Українська держава стала незалежною. Це дуже радісно. А от у хокейному клубі «Сокіл» - - суцільний занепад. Та ще й туманом все оповито. Єдине, що конкретно - - принизлива турнірна ситуація команди, яка вилетіла з вищої ліги і потрапила до перехідного турніру.
     — Ну, а тренерський склад як збирається долати кризу?
     — Розпачу в очах наставників не побачили. Натомість від багатьох хокеїстів дізналися, що тренери настроюють їх проти нас з Ігорем Чередниченком. Дехто апелює тим, що, мовляв, перший віце-прем'єр Костянтин Масик заявив: «Сокіл» — базова команда збірної України і розбазарювати її не дозволять.
     Відверто скажу, дивна заява. Натомість виникає запитання, а що робилося для того, щоб «Сокіл» врятувати?
     Стосовно розбазарювання. Протягом останніх років колишніми тренерами було розпродано до зарубіжних клубів ціле сузір'я майстрів: Степанищева, Ширяєва, Юлдашева, Лубніна, Шундрова, Доніку. Не кажу вже про Христича. Не змогли втримати в колективі Шастіна, Малкова, Татаринова, Годинюка. Це ж — диверсія...
     — Чув і такі закиди на вашу адресу, що, мовляв, головне для вас перепродувати гравців до НХЛ...
     — Це лицемірство. Ми саме тепер ведемо активну роботу по залученню до Києва сильних виконавців з Москви та інших міст Росії. Мріємо ПРО сильний «Сокіл» я пристайними помічниками — ШВСМ та СЮШОР. Ну, а якщо на когось з наших хлопців покладуть око боси НХЛ, то треба тільки радіти. Це визнання високої якості «Сокола» і українського хокею, гарантія високих прибутків, які підуть на його розвиток.

Віктор ВРАНИЦЬКИИ.

24 січня 1992 року. № 11 (261) 

[Dmitri Khristich] [Home page] [E-mail]