СПОРТИВНА ГАЗЕТА  № 66, 26 КВIТНЯ 1990 РОКУ 

 

Переважив спортивний дух


     ЗВИЧАЙНО, основна увага глядачів прикута до виступів «великої четвірки». Але своє завдання вирішує й квартет команд, які вже позбулись шансів на нагороди. Воно у нього одне — не зайняти останнього місця, що означає прощання з групою «А». І боротьба тут точиться неабияка. Можна поспівчувати тим хокеїстам ФРН, які після двох періодів вели у матчі з фіннами — 2:0, а в заключному пропустили чотири шайби. Причому три голи, коли мали чисельну перевагу. Чим не показовий приклад спортивної драми?
     Красивим і запальним вийшов матч Канада — Швеція. Хоч його результат був, по суті, байдужим для обох суперників. Вони вже забезпечили собі право виступати на другому етапі, а для чем-пірнату Європи зустріч не мала ніякого значення. І все ж переважив спортивний дух, і глядачі дістали велику насолоду від вихоревих атак, гострих комбінацій нападаючих та дій воротарів.
     Не менш цікавою виявилася зустріч СРСР — ЧСФР. Наші хокеїсти цього разу були значно рішучiшими, ніж у грі зі шведами. Цьому. спріїяли і певні перестановки в ркремих ланках. Залікувавши травму, знову з'явився на майданчику Хрйстич, але аже в ролі центрфорварда поруч з Макаровим і Дави-довим. І треба сказати, що І киянин зіграв вдало. Пам'я-таєте, який чудовий пас, ви-слизнувши з «обіймів» су-перників, він, зробив Гуса-рову i той довів рахунок до 3:0? Нарешті, здається, знайшов свою гру і Макаров, в усякому разі він став помітною постаттю і ледве не закинув шайбу, прорвавшись віч-на-віч з Гашеком. У цьому епізоді бездоганно зіграв голкіпер, своєчасно відвівши загрозу. Та й взагалі у нього було значно більше роботи, ніж у нашого Ірбе.
     Проте, здається, тренери збірної СРСР не зовсім були задоволені діями своїх підопічних. Уже по ходу гри вони «тасували» хокеїстів другої-четвертої ланок, аби знайти найкраще сполучення. Явно гірше за товаришів діяли Леонов і Давидов, які зрештою опинилися на запасній лаві.
     Як же проходила зузтрiч? Суперники не квапилися йти ва-банк. Збірна ЧСФР побудувала дії від оборони, розраховуючи на стрімкі контратаки. Слід віддати належне нашим хокеїстам. Втративши шайбу, вони миттєво поновлювали боротьбу за неї, по-збавляючи атаки чехословацьких спортсменів широти маневру ще й постійним пресингом.
     П'ята перемога радянської команди була закономірною. Вона, по-перше, діяла значно комбінаційніше, а, по-друге, частіше атакувала. Тому більша кількість її кидків перейшла в потрібну якість.
     Хто ж стане чемпіоном Європи? Доля золотих медалей вирішиться сьогодні в матчі ЧСФР — Швеція. Шведів влаштовує навіть нічия, а їхнім суперникам треба виграти з перевагою' в п'ять шайб. На користь нашої команди спрацює перемога чехословацьких майстрів з розривом у 2—4 голи.

ТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ

     23 квітня. США — Норвегія — 9:4 (2:0, 5:2, 2:2), Фінляндія — ФРН — 4:2 (0:1, 0:1, 4:0).
    24 квітня. Швеція — Канада — 1:3 (1:0, 0:1, 0:2), ЧСФР — СРСР — 1:4 (0:2, 0:1, 1:1). Шайби закинули; у збірної ЧСФР — Долежал; у збірної СРСР — Константинов. Семак, Гусаров,
Каменський.
     Команді ФРН в зустрічі із збірною ЧСФР зараховано поразку з рахунком 0:5, бо гравець Крупп не пройшов контролю на допінг. Після шести турів попереду Канада — 12 очок, Швеція та СРСР — по 10, ЧСФР — 8,

.

[Dmitri Khristich] [Home page] [E-mail]