Make your own free website on Tripod.com
 8

 

Наші за кордоном - У Дмитра і Сашка - все о'кей  
   Дмитро Христич, Олександр Годинюк, Скотті Боумен, Віталій Шевченко

     Як відомо, два вихованці українського хокею кияни Дмитро Христич та Олександр Годинюк виступають у клубах НХЛ. Як їм живеться на чужині? Про це запитав їхнього агента Вiталія Шевченка.
     — У Дмитра i Сашка - все о'кей,— розповів він.— Христич грає в клубі «Вашингтон кепiтелз» 1 став одним з найпомітніших гравців не тільки в своєму колективі, а й у Національній хокейній лізі. На момент недавньої перерви в чемпіонаті Дмитро закинув 22 шайби 1 зробив 20 передач (42 очка). Більше українського снайпера у «Вашингтоні» на той момент закинув лише досвідчений Дiно Кіссареллі — 23 шайби. І за кількістю передач Христич посідає високе четверте місце слідом за Ренді Бурріджі - - 39 передач і 16 шайб, Далі Хюнте-ром — 34 і 14, Кіссареллі — 24 і 23. Але, окрім останнього, перші двоє помітно поступаються Дмитрові у влучності.
     — А як його особисті справи?
     — І тут у нього, як на мене, все гаразд. Він придбав будинок, поміняв автомобіль «Тойота» на «Мерседес». З мовою у Дмитра теж все гаразд. В опануванні англійською йому багато допомагає подруга. Щоденна мовна побутова практика — найкраща школа.
     Нині в Дмитра гостює ма-ти. До речі, як і в Годинюка в Калгарі.
     — Пробачте, хіба Олександр вже не грає в «Торонто мейпл лівз»?
     — Так, Сашко нещодавно змінив клуб. «Мейпл лівз» потрапив у скруту. Чорний період триває ось уже протягом двох років. Усе почалося після смерті старого власника клубу в Торонто містера Баларда, який мав славу відомого антирадянця. Він не допускав у свій палац не тільки хокеїстів з колишнього СРСP, а й навіть артистів цирку.
     Так от, коли він пішов у кращий світ, почалася війна за крісла в клубі й за розподіл майна. Саме в цей момент і з'явився в Торонто Годинюк. Попри не найкращу атмосферу в команді, український хокеїст другий для себе сезон в НХЛ почав дуже успішно. Про нього загомоніла преса.
     — То чому ж він опинився в «Калгарі флеймз», де виступає колишній московський армієць Сергій Макаров?
     — «Торонто» і «Калгарі» домовилися про обмін п'ятьма гравцями з кожного клубу. Але господарі «Флеймз» поставили одну умову: «чейнч» відбудеться лише тоді, коли до них перейде Годинюк. Погодилися. Я розмовляв з Годинюком. Він задоволений тим, як його зустріли на новому місці. Зрозуміло, побутових проблем не Існує. І на майданчику в нього начебто все гаразд.
     — Цікаво, а чи підтримують стосунки за океаном Христич з Годинюком?
     - Звичайно. Незважаючи на те, що перший мешкає в США, а другий в Канаді. Торік ми з Годинюком побували у Вашингтоні, спостерігали, як Дмитро виступав у розиграші Кубка Стенлі. Потім разом вилетіли до Сан-Франціско, де провели літню відпустку. Збираємося цю операцію повторити 1 нинішнього року.
     — Віталію, а чи не збираються наші земляки в майбутньому виступати за національну збірну України в найголовніших міжнародних змаганнях?
     — Сам Бог велів їм захищати спортивну честь рідної вітчизни. Якщо їх запросять, то вони залюбки гратимуть у цій команді. До речі, в НХЛ виступає багато канадців українського походження: Се-менко, Ионей, Хаверчук, Ан-дрійчук, Залапськи, Ткачук, Маларчук, Вакалюк, Гуме-нюк, Крушельницький, Сем-чук, Боднарчук, Михайлюк. Перелічив лише ті прізвища, які одразу згадалися. А взагалі можна зібрати три-чоти-ри команди українських «зірок» НХЛ. За наявності в них подвійного громадянства й вони охоче виступали б за збірну України. Як це роблять, скажімо, канадці італійського походження, граючи за збірну Італії...
     — Що ж, дякую за цікаву розповідь. Перекажіть побажання успіху Христичеві та Годинюку від шанувальників хокею України. Віктор БРАНИЦЬКИИ. На знімку: Дмитро Христич (крайній ліворуч), Олександр Годинюк, відомий канадський тренер Скотті Боумен та агент НХЛ Віталій Шевченко.

29 січня 1992 року. № 14 (264) 

[Dmitri Khristich] [Home page] [E-mail]